Historie společnosti a vlastnická struktura

 

 Společnost vznikla  již v roce 1994 jako živnostenská firma, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Hradci Králové, oddíl C, vložka 18824 Zpočátku se zabývala pouze zprostředkováním prodeje zemědělských produktů.
Od roku 1995 jsme zahájili samostatnou výkupní činnost. Zpočátku pouze u obilovin, později jsme výkup rozšířili i na olejnatá semena a luskoviny.
V průběhu roku 1997 se započalo s dodávkami sojových a řepkových extrahovaných šrotů přímo od výrobce k zemědělcům bez meziskladů, systémem "just in time". 
Firma je od vzniku firmy vlastněná 100% ing.Slukou .                   
V současné době má firma vykrystalizované tyto hlavní obory :


a) výkup a prodej potravinářských komodit (obilí, řepku, mák, kmín, hrách, hořčici, proso,lesknici ,slunečnici,hrách , včetně posklizńové úpravy a zaskladnění.

               Od roku 2001 se prodej maloplodin/ mák ,kmín ,len,proso, lesknice ,slunečnice ,oves nahý, / realizuje přes náš sklad v Jablonném v Podještědí.

 
b) prodej krmiv (sojové a řepkové šroty, otruby, výlisky, sladový květ granulovaný , ječné zadiny,sojové boby a extrudáty vlastní výroby

  

c) PRODEJ HNOJIV-  ledek,dam,sírany,draselná a fosforečnatá hnojiva .Námi dodávaná hnojiva jsou z České republiky ,Polska a Ruska.

 

d)posklizńovou úpravu a čištění zemědělských maloplodin. Tuto činnost provádíme v Jablonném v Podještědí.